Repertuar

Na repertuar zespołu składa się kilkanaście programów. Każdy z nich stanowi zamkniętą całość pod względem tematycznym, stylistycznym lub historycznym. Wszystkie wykonywane przez Trio Appassionata utwory mają autorskie aranżacje.

AMERYKA, AMERYKA

Program złożony z kompozycji amerykańskich kompozytorów. Odnajdziemy w nim fragmenty muzyki filmowej ze słynnym „Moon River”, najbardziej znane tematy jazzowe, jak „My Way” Franka Sinatry oraz suity z największych musicali, wśród których nie zabraknie „Skrzypka na dachu”. Ze względu na wielką popularność większości prezentowanych utworów program spotyka się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy oprócz muzyki usłyszą wiele ciekawostek i anegdot.

DŹWIĘKI ZZA WSCHODNIEJ GRANICY

Piotr Czajkowski, Aram Chaczaturian, Mikołaj Rimski – Korsakow i wielu innych kompozytorów tworzących za naszą wschodnią granicą przyczyniło się znacząco w tworzeniu historii muzyki. Program zawiera fragmenty najpopularniejszych kompozycji powstałych w tym rejonie świata nawiązując do ich charakterystycznej stylistyki. Takie tytuły jak: „Taniec z szablami”, „Jezioro łabędzie” czy „Romeo i Julia” rozpoznawalne są już od pierwszych dźwięków. Całość koncertu wieńczy artystycznie opracowana wiązanka popularnych melodii „Kalinka” i „Katiusza”.

IMPRESJE JAZZOWE

Koncert składający się z największych standardów szeroko pojętej muzyki jazzowej w ciekawych aranżacjach na skrzypce, fortepian, akordeon i vocal. Największe dzieła tego gatunku od Ragtime’u Począwszy, poprzez królujący w latach 30-tych XX wieku swing, na współczesnych standardach skończywszy. Precyzyjnie dobrany repertuar zadowoli zarówno wytrawnych słuchaczy tego gatunku jak również osoby spotykające się z muzyką jazzową po raz pierwszy.

MUZYKA SZKLANEGO EKRANU

Podczas koncertu zabieramy słuchaczy w muzyczną podróż wspomnień związanych z najpopularniejszymi w historii telewizji tematami muzycznymi. Nie sięgnęliśmy jednak do twórców kina światowego. Oparliśmy program głównie na muzyce polskiej, zakorzenionej
w pamięci telewidzów. Nawet najmłodsi słuchacze bez problemu rozpoznają melodie z takich seriali, jak „Janosik” czy „Czterdziestolatek”. Romantycznego charakteru dodaje m.in. temat przewodni z „Polskich dróg” oraz instrumentalna wersja piosenki z filmu „Ogniem i mieczem” w oryginale wykonywana przez Edytę Górniak i Mieczysława Szcześniaka – „Dumka na dwa serca”.

TANGO INACZEJ

Czyli prezentacja tanga w wersji artystycznej, tanga w formie wyniesionej z ciemnych ulic Buenos Aires, a później z sal balowych na sale koncertowe. Tanga stworzonego do słuchania, a nie do tańczenia. Tanga, które identyfikujemy współcześnie głównie z nazwiskiem Astora Piazzolli. I to właśnie jego sylwetka, jego historia, a nade wszystko jego muzyka stanowią główny nurt koncertu. Usłyszymy obok utworów żywiołowych i pełnych energii również takie, które wprowadzą specyficzny klimat, emocje i niepowtarzalny nastrój. Dzięki coraz większej popularności głównego bohatera – Astora Piazzolli, koncert cieszy się dużym zainteresowaniem.

TAŃCE ŚWIATA

Prezentacja najpopularniejszych melodii tanecznych w historii tego gatunku. Słuchacze przeniosą się w świat XIV – wiecznego Menueta, usłyszą historię narodowego Poloneza po to, by po chwili poczuć rytm Ragtime’u, współczesnej Bossa Novy i Cha-chy. Podczas koncertu zabrzmią m.in. „Czardasz” Vittorio Montiego oraz fragmenty „Carmen” Georga Bizeta ze słynna Habanerą i Marszem Torreadora w roli głównej.

SKOK W NOWY ROK…  ZE STRAUSSEM I NIE TYLKO

Nawiązanie do słynnych wiedeńskich koncertów. Walce, polki, marsze i nie tylko stanowią główny trzon programu. Czołowi bohaterowie to oczywiście rodzina Straussów z Johannem – synem na czele. Podczas koncertu pojawią się również najsłynniejsze arie operetkowe, podczas których cała widownia nuci ich znane melodie. „Nad pięknym, modrym Dunajem”, „Kankan”, „Usta milczą, dusza śpiewa” to tytuły rozpoznawalne już od pierwszych dźwięków. Wykonany na zakończenie słynny „Marsz Radeckiego” przy współudziale publiczności na długo pozostawia karnawałowy nastrój.

BAJKOWY ŚWIAT MUZYKI

Walter Elias Disney – znany dziś, jako Walt Disney. To jego sylwetkę przybliżamy słuchaczom ubarwiając ją muzyką wybitnych kompozytorów, którzy ilustrowali dźwiękami dzieła filmowe rodzące się w potężnym imperium nazwanym Walt Disney Company. Melodie z filmów rysunkowych oraz fabularnych znane są zarówno kilkulatkom, jak i starszym słuchaczom, wywołując obok śmiechu i radości wzruszenie i refleksję. Nagradzane Oscarami tematy muzyczne i piosenki z takich tytułów, jak: „Król Lew”, „Pocahontas”, „Toy Story” przenoszą słuchaczy w tajemniczy świat baśni i czarów. Koncert stanowi doskonałą formę rodzinnego spędzenia czasu.

WIECZÓR ROMANTYCZNY

Na repertuar koncertu składają się kompozycje najbardziej odpowiadające swoim charakterem i nastrojem chwilom, które z definicji nazywamy romantycznymi. Usłyszymy słynne „Marzenie” Roberta Schumanna, fragmenty musicalu „West Side Story”, filmowe tematy „Moon River” czy „Love Story” oraz kompozycje z gatunku muzyki rozrywkowej, jak „Love Me Tender” Elvisa Presleya oraz „Yesterday” z repertuaru zespołu The Beatles. Koncert jest znakomitą formą nadania specyficznego nastroju podczas „walentynkowych” spotkań.

Z CHOINKĄ W TLE

Spotkanie choinkowe, podczas którego prezentujemy najpopularniejsze melodie świata nawiązujące do radosnego okresu Bożego Narodzenia. Ciekawostki dotyczące powstania „Cichej Nocy” czy „White Christmas” dodatkowo ubarwiają prezentowane utwory. Słuchacze będą mieli również okazję zaśpiewać wspólnie z zespołem kilka najpopularniejszych kolęd, wśród których nie zabraknie „Wśród nocnej ciszy” czy „Dzisiaj w Betlejem”. Koncert stanowi doskonałą propozycję, jako oprawa muzyczna firmowych „Spotkań Opłatkowych”.

MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Czyli Trio Appassionata i przyjaciele. To największy program zespołu. Na scenie obok tria pojawiają się dodatkowi muzycy: 2 perkusistów grających m.in. na ksylofonie, dzwonkach orkiestrowych, kotłach oraz wielkim zestawie drobnych instrumentów perkusyjnych, kontrabasista, saksofonista, trębacz, wokalistka (współpracujemy z Martą Florek). Podczas muzycznej podróży udajemy się do krajów starego kontynentu, a następnie przenosimy do Ameryki Południowej i Północnej. Obok utworów Straussa, Czardasza  Montiego, fragmentów Carmen Bizeta widzowie usłyszą Bossa Novę, Tango, przeboje musicalowe i tematy filmowe. Całość koncertu wieńczy wirtuozowsko wykonany Taniec z Szablami.

JAK ZA DAWNYCH LAT

Koncert niezapomnianych piosenek „Jak za dawnych lat” jest projektem zrealizowanym wspólnie z solistami: mezzosopranem i tenorem. Przypomnimy słuchaczom popularne piosenki z okresu międzywojennego, których klimat doskonale oddaje charakterystyczny skład zespołu. Lekkości i humoru dodaje dowcipna konferansjerka, w której znajdzie się wiele ciekawostek z życia gwiazd lat 20 – tych i 30 – tych ubiegłego stulecia. Podczas półtoragodzinnego koncertu usłyszymy m.in. „Brunetki, blondynki”, „Tango Milonga”, „Nie kochać w taką noc to grzech” w aranżacjach, w które Klaudia Krause tchnęła nowego ducha.

MAGIA TANGA

Jeszcze jeden projekt wokalno-instrumentalny wykonywany wspólnie z solistami: mezzosopranem i tenorem. Zapraszamy na 90 minutowy muzyczny spektakl, podczas którego przeniesiemy się w magiczny świat tanga. Słuchacze usłyszą historię tego wyjątkowego gatunku opowiedzianą muzyką, poznają ciekawostki z życia jego największych twórców, ale przede wszystkich ujrzą kilka odsłon stylistycznych jednego z najpopularniejszych tańców świata. Od rozpoznawalnego już po kilku dźwiękach „Tanga Milonga”, poprzez sławione przez Argentyńczyków po dziś dzień kompozycje Carlosa Gardela ze wspaniałym tematem z filmu „Zapach kobiety”, aż po wyszukane, pełne napięcia kompozycje Astora Piazzolli, wśród których nie zabraknie słynnego „Adios Nonino”. Prezentowana podczas koncertu muzyka tworzy niezwykle urozmaicony stylistycznie klimat powiązany wspólnym mianownikiem – MAGIĄ TANGA.

Na życzenie organizatora imprezy istnieje możliwość stworzenia indywidualnego programu koncertu.

Pobierz ofertę w formacie PDF_PL

Pobierz ofertę w formacie PDF_EN

as well you’re seeking resume or study cardstock writing service essayhunt.com/essaycheap-us-review trying to find a specialized bargain guide review writing services

Over time, Apple features features towards the mobile operating-system, iOS, that made jailbreaking your device so that you can personalize and tweak your phone or tablet less appealing. Users are now able to do things like add widgets, install dynamic (moving) wallpapers, send audio messages, quickly access generally used controls and, due to 3D Touch, invoke shortcuts to installed applications. However a core community of iOS jailbreakers remains, now they’ve the way to jailbreak their iOS 9 devices, due to a hack in the Chinese hacking team referred to as Pangu released today.The jailbreak features a Home home windows computer software that allows with an �untethered� jailbreak – meaning, your device need not be linked to your computer to function. The jailbreak apparently creates iPhones, iPads and ipod device device touch devices running iOS 9 through 9..2.